Zážitkový kurz jízdy po zadním

Na motorce po zadním kole? Jasně!

Každý kdo se jednou posadil na motorku to chtěl zkusit. A teď má možnost bezpečně se to naučit každý. Kurz zážitkové motoškoly po zadním není jen úžasný adrenalinový zážitek, ale je to i možnost posunout své dovednosti v ovládání motorky. Pod vedením zkušeného moto kaskadéra se bezpečně naučíš základy jízdy po zadním kole až do výšky maximálního možného úhlu, do tzv. nulového bodu. To vše si užiješ bez jakýchkoliv obav. Celou metodiku kurzu vyvíjíme již více jak 10 let s ohledem na maximální bezpečnost. Výuka probíhá na našich speciálně upravených strojích, takže se nemusíš bát ani o svojí vymazlenou mašinu. Potřebuješ jen pohodlné moto oblečení, helmu, rukavice, pevné boty a chuť naučit se jezdit po zadním.

Jak to probíhá?

Po krátké teoretické přípravě tě čeká statická ukázka. Když si v klidu vyzkoušíš v jakém úhlu se bezpečně jezdí po zadním, instruktor tě sveze na své motorce aby sis navnímal tento úhel i za jízdy. Po té přichází na řadu samotná výuka na upravené čtyřkolce Suzuki LTZ 400. Naše čtyřkolky mají několik speciálních úprav jako je nastavitelná hrazda proti převrácení nebo klasický plyn jako motorka. Proč čtyřkolka? Jednoduše proto, že nemusíš řešit balanc do stran a v klidu se můžeš soustředit na správnou práci s plynem a zadní brzdou. Šikovnější borci, kteří zvládnou základy na čtyřkolce, vyzkouší i letošní novinku motorku CF Moto 300, na které už řidič musí řešit balanc do stran. Menší motorka je skvěle ovladatelná a nepřekvapí tě zbytečně velkým výkonem.

S kým? 

Mé jméno je Bohuslav Chmelař a jsem instruktor motoškoly po zadním Masarykova okruhu v Brně, člen týmu filmových kaskadérů Filmka a jeden z bandy motorizovaných šílenců Special brothers. Na motorkách jezdím 25 let a skoro 20 let se věnuji Stuntridingu - kaskadérské jízdě na motorce. S výukou jízdy po zadním kole na motorce jsem začal kolem roku 2008. S většími i menšími úspěchy mám za sebou několik soutěží v ČR i v zahraničí a aktuálně se věnuji primárně výuce a společné motoshow naší sebranky Special brothers.

Kdy a kde?

Na západě Čech máme k dispozici několik výcvikových ploch:

Plzeň - Lhota 

Planá u Mariánských Lázní 

Cheb

Termíny jsou vždy individuální a domlouvají se přímo se zájemcem v závislosti na jeho požadavcích a na obsazenosti výukové plochy.


Dvoudenní kurz na Masarykově okruhu v Brně 

Další možností je dvoudenní kurz motoškoly po zadním v areálu brněnského okruhu. 

Více informací, termíny a registrace najdeš po kliknutí na logo okruhu níže.